Domy niskoenergetyczne i przyjazne dla środowiska

Wybierz Błękitny Dom i oszczędzaj nawet 70% rocznie na kosztach ogrzewania!
Blisko 20 lat doświadczenia, tysiące zadowolonych klientów. Ponad 312 wybudowanych domów.

Dowiedz się  również jak wiele możesz zaoszczędzić kupując dom na Osiedlu Błękitnym klikając w poniższy przycisk.

Energooszczędność na osiedlu

Ogrzewanie podłogowe

Dzięki temu, że w ogrzewaniu podłogowym, grzejnikiem jest tak naprawdę cała powierzchnia podłogi, temperatura w pomieszczeniach rozkłada się bardzo równomiernie, co sprawia, że w każdym miejscu pokoju odczuwalny jest efekt ciepłej podłogi – docenią to szczególnie tzw. zmarzluchy oraz dzieci, które większość czasu spędzają bawiąc się na podłodze.

Instalacja ogrzewania podłogowego znajduje się pod podłogą, co sprawia, że w pomieszczeniach nie ma żadnych widocznych elementów grzejnych – możliwości aranżacyjne są wiec znacznie większe niż w przypadku zastosowania kaloryferów.

Ogrzewanie podłogowe to ogrzewanie niskotemperaturowe – temperatura przewodów grzejnych nie przekracza 40 stopni, co sprawia, że ogrzewanie jest dużo tańsze niż w przypadku ogrzewania tradycyjnego. Kolejne oszczędności wiążą się z tym, że ogrzewanie podłogowe nie powoduje uciekania ciepła pod sufit, dzięki czemu możemy grzać słabiej niż w przypadku ogrzewania kaloryferami. Ograniczenie ucieczki ciepła to także możliwość obniżenia temperatury w pomieszczeniach – warto wiedzieć, że 1 °C mniej może powodować różnicę w wydatkach na ogrzewanie sięgającą od 5 do 10%.

Ogrzewanie podłogowe powoduje zdecydowanie mniejszy efekt wysuszania powietrza w pomieszczeniach oraz zapobiega nadmiernemu unoszeniu się kurzu i drobnoustrojów, co wynika z niższej temperatury wody, jaka pływanie w rurach grzejnych (ogrzewanie podłogowe ogranicza ruch powietrza, co sprawia, że cyrkulacja kurzu jest mniejsza i możliwe jest zachowanie odpowiednich warunków higienicznych, które mają szczególne znaczenie dla alergików).

W związku z tym, że ogrzewanie podłogowe wykorzystuje znacznie niższe temperatury, to idealnie nadaje się do współpracy z nowoczesnymi źródłami ciepła, wśród których wymienić można pompy ciepła czy kolektory słoneczne. Rozwiązanie to pozwala więc wykorzystywać nowoczesne technologie i dbać o środowisko naturalne.

Rozwiązania których nawet za dopłatą nie znajdziesz u innych na Osiedlu Błękitnym występuje w standardzie:

  • Ogrzewanie podłogowe – wysoki komfort i znikome rachunki za ogrzewanie.

  • Wentylacja mechaniczna w domu z odzyskiem ciepła – rekuperator odzysk do 93% ciepła.
  • Ocieplenie ścian 30 cm.
  • Ocieplenie dachu 40 cm oddychającej wełny drzewnej: ciepło zimą,
  • Dom posadowiony na płycie fundamentowej – doskonale zaizolowany od gruntu.
  • Własne miejsce postojowe bezpośrednio przed domem.
  • Pełną własność domu i działki.
  • Teren rekreacji na osiedlu: boiska sportowe, miejsce na ognisko, huśtawki.
  • Podwójne ściany między domami-rewelacyjna akustyka między sąsiadami.
  • Filtracja powietrza 24h na dobę- brak pyłków oraz wilgoci w domu.
Sprawdź dostępność

Izolacja

Zastosowane w przegrodach włókno drzewne tworzy oddychającą ścianę i samoistnie w naturalny sposób wpływa korzystnie na wilgotność pomieszczeń dzięki temu dom ma idealny klimat do mieszkania, także dla alergików. Ponadto, włókno drzewne magazynuje wilgoć oraz w sposób kontrolowany ją odprowadza chroniąc przed pleśnią.

Włokno drzewne, jako materiał izolacyjny, zapewnia naturalną klimatyzację – przeciwdziała przenikaniu ciepła do budynku podczas letnich upałów, zapewniając przyjemny chłód w najgorętsze dni, a w środku zimy – przytulne ciepło. Ponadto, magazynuje ciepło i nie przepuszcza go do środka budynku tak długo, dopóki na zewnątrz temperatura powietrza nie obniży się (aż do nocy). Wówczas izolacja „stygnie” na zewnątrz budynku, a nie wewnątrz. W przypadku tradycyjnych rozwiązań, izolacja przegrzewa się, gdy na zewnątrz jest jeszcze gorąco (dachówka na słońcu nagrzewa się nawet do ok. 80°C), a w efekcie, rośnie temperatura powietrza w pomieszczeniach, co wiąże się z większym zużyciem energii na wentylację lub klimatyzację.

Szczelność budynku zagwarantowana jest przez testy szczelności w trakcie budowy oraz po jej zakończeniu. Szczelność powietrzna wpływa na wysokość kosztów eksploatacyjnych, właściwości akustyczne, efektywność termiczną budynku, komfort cieplny użytkowników. Metoda ciśnieniowa pozwala określić przepływ powietrza w ustalonych warunkach ciśnienia oraz na podstawie tego wyznaczyć wskaźniki określające poziom szczelności badanego obiektu, a także ustalić miejsca występowania nieszczelności. Badania szczelności powietrznej to dobry sposób kontroli prawidłowości wykonania prac budowlanych, takich jak: docieplenie dachu, uszczelnienie izolacji przeciwwodnych czy montaż okien i drzwi.

Bardzo gruba warstwa izolacji znacznie ogranicza straty ciepła i zapewnia doskonałe parametry cieplne budynku.