Ekologia-korzystaj z czystej energii.

Zastanawiając się przy zakupie samochodu rozważamy jaki powinien mieć silnik, czym jest napędzany i ile będzie kosztować Nas podróżowaniem nim z punktu A do B. W przypadku budynku często pomijamy czy jego eksploatacja albo przyszłe wydatki pozwolą Nam żyć w spokoju o budżet domowy.

Dlatego dom na Osiedlu Błękitnym został tak zbudowany aby mieć jak najmniejszą stratę ciepła i zapotrzebowanie na ogrzewanie. Sprawdź inne oferty czy posiadają takie rozwiązania, a się przekonasz że większość jest nadal budowana w oparciu o rozwiązania sprzed kilkudziesięciu lat w najlepszym przypadku.

Wybierz mądrze! Nadeszły trudne czasy i koszty ogrzewania budynków podrożały kilkukrotnie.

Według nowych rozporządzeń od 2028 roku wprowadzony ma zostać zakaz ogrzewania budynków piecami gazowymi, w naszym domu nie grozi Ci kosztowna modernizacja.

Obecnie wskaźnik zapotrzebowania energetycznego dla nowych budynków nie może być większy niż 70kWh/(m2 x rok), a dzięki zastosowanej technologii w domach na Osiedlu Błękitnym udało się osiągnąć wskaźnik na poziomie 23,85kWh/(m2 x rok).W rezultacie otrzymujecie niskie koszty utrzymania domu ale i też spokój na przyszłość poprzez brak konieczności dostosowywania się do coraz to nowszych wytycznych, niższych wskaźników, które będą z roku na rok coraz bardziej rygorystyczne. Domy na Osiedlu Błękitnym to brak konieczności modernizacji budynków i ponoszenia związanych z tym wysokich kosztów.

OCENA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ BUDYNKU:

  • Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię użytkową: EU=34,07 kWh/(m2 x rok)

  • Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię końcową: EK=53,41 kWh/(m2 x rok)

  • Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną: EP= 23,85 kWh/(m2 x rok)

  • Jednostkowa wielkość emisji CO2: Eco2=0,00t CO2/(m2 x rok)

  • Udział odnawialnych źródeł energii w rocznym zapotrzebowaniu na energię końcową: Uoze=85,11%

     

Mniejsze rachunki to przede wszystkim niezależność. Energooszczędny dom to pierwszy krok do pewnego rodzaju wolności. Rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że jedynym ratunkiem wydaje się zmniejszenia zapotrzebowania energetycznego. Jak tego dokonać? Wystarczy postawić na oszczędny, zdrowy i inteligentny dom. Osiedle Błękitne oferuje wyjątkowe budynki mieszkalne, które zapewnia nie tylko mniejsze koszty eksploatacji ale także wyjątkowy komfort wszystkich mieszkańców. Bądź niezależny, przestań płacić wysokie rachunki utrzymania i mieszkaj w zdrowym domu!

Koszt utrzymania mieszkania 66 m2 w tradycyjnym bloku przez 10 lat wynoszą 72 000, 00 zł, koszt utrzymania domu na Osiedlu Błękitnym 7000 zł- oszczędzasz 65 000, 00 zł w ciągu 10 lat. Wybierając dom, warto wybiegać myślami w przyszłość. Mniejsze koszty utrzymania powinny być wystarczającą motywacją do decyzji o zamieszkaniu w domu energooszczędnym. Rachunki już nie muszą przewyższać twoich możliwości finansowych. Energia elektryczna stanowi znaczny wydatek pochłaniający spore środki z budżetu domowego? Zamieszkanie w jednym z domów zlokalizowanych na Osiedlu Błękitnym pozwoli na większa kontrolę nad finansami.

Koszty utrzymania domu w skali 10 lat

0
Tradycyjny dom
0
Dom na Osiedlu Błękitnym
0
Oszczędność
  • Dbałość o środowisko – Proekologiczny dom pozwala uniknąć emisji co najmniej 18 ton CO 2 rocznie! Warto pamiętać, iż czyste środowisko i nieskażone powietrze oznacza zmniejszenia zachorowalności na nowotwory i inne choroby cywilizacyjne mające swoje źródło w zbyt dużej emisji spalin zanieczyszczających wodę, ziemię i powietrze, którym oddychamy.

  • Oszczędności – Zastosowanie rozwiązań technologicznych na Osiedlu Błękitnym wyraźnie zmniejsza rachunki za ogrzewanie – zyskujesz nawet 195 000zł! W związku z tym, że ceny energii wciąż idą w górę, warto zainwestować w dom, który generuje jak najmniejsze koszty eksploatacji.

Weź odpowiedzialność za środowisko naturalne

Decydując się na dom niskoenergetyczny w realny sposób przyczyniamy się do zminimalizowania emisji do otoczenia substancji zanieczyszczających środowisko. Czyste powietrze to zdrowsi ludzie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak szkodliwe jest powietrze wypełnione substancjami powstającymi w wyniku spalania paliw kopalnych. Sezon grzewczy trwa od jesieni do wiosny, kilka miesięcy w roku oddychamy powietrzem, które zatruwa nasz organizm mogąc przyczyniać się do rozwoju nowotworów lub innych zagrażających naszemu życiu chorób. Wybór domu niskoenergetycznego oznacza inwestycję w poprawę jakości naszego życia.

W ciągu ostatnich lat znacząco wzrosła świadomość społeczna dotycząca ekologii i troski o środowisko naturalne. Ludzie zdając sobie sprawę z tego, iż czyste środowisko oznacza zdrowie dla nich oraz ich rodzin starają się robić wszystko co najlepsze dla utrzymania swojego otoczenia w jak najlepszym stanie. Ty tez możesz uczynić coś dla ziemi. Wybór energooszczędnego domu, to nie tylko mniejsze rachunki, to przede wszystkim zdrowe i przyjazne dla mieszkańców otoczenie. Osoby planujące założenie rodziny powinny myśleć dalekosiężnie. Warto wybrać miejsce, w którym nasze dzieci będą mogły oddychać czystym powietrzem nie skażonym przez dwutlenek węgla wydzielany przez domy ogrzewane przy pomocy tradycyjnych kotłów grzewczych. Osiedle Błękitne to bezpieczna przystań dla wszystkich mieszkańców. Zdrowe miejsce do wychowywania dzieci, nie zatruwaj środowiska i nie truj się smogiem.

Główną przyczyną smogu w Polsce są zanieczyszczenia emitowane z kominów gospodarstw domowych. Szkodliwość smogu i jego negatywny wpływ na zdrowie człowieka, została wielokrotnie udowodniona badaniami naukowymi. Niestety nie zlikwidujemy smogu całkowicie, jednak możemy się przyczynić do jego zmniejszenia. Zmiany warto zacząć od siebie. Zamieszkanie w domu energooszczędnym sprawi, że dołożymy swoją cegiełkę do troski o środowisko naturalne. Osiedle Błękitne powstaje po to, by ludzie, którzy zdecydują się na nim zamieszkać mieli gwarancje braku smogu w swoim otoczeniu. Dom oraz jego otoczenie powinno być przyjazne dla mieszkańców.

Jak zaplanować wybudowanie budynku energooszczędnego?

W sytuacji, gdy dopiero planujemy budowę domu sytuacja jest o wiele prostsza niż modernizacja już istniejącego budynku. O czym należy pamiętać? Podstawą jest odpowiednie ocieplenie ścian, które zazwyczaj są główną przyczyna utraty ciepła przez pomieszczenia. Inwestycja w materiały budulcowe charakteryzujące się dużymi możliwościami izolacyjnymi z pewnością jest opłacalne, ponieważ zmniejsza zapotrzebowanie cieplne domostwa. O czym jeszcze należy pamiętać? Energooszczędność rozpoczyna się już podczas projektu. Tani dom wyróżnia się zwartą bryłą. Im mniejsza przestrzeń tym mniejsze koszty eksploatacji. Co jeśli pragniemy zamieszkać w domu energooszczędnym, jednak nie planujemy budowy lecz zakup gotowego budynku? Warto zainteresować się kupnem domu na Błękitnym Osiedlu.